14:22, 29 серпня 2020 р.
Сало замість таблеток: лікує бронхіт, очищує печінку, оздоровлює жовчний, проганяє остеохондроз і ревматизм
Сало запобігає атеросклерозу та онкозахворюванням, очищає печінку і дає чималий енергетичний заряд. Допоміжне при застої жовчі.
Якщо взяти за правило щоранку натщесерце розсмоктувати (не з'їдати, а саме повільно смоктати) маленький шматочок сала (розміром зі шматочок цукру), то через два місяці жовчний міхур сам впорається з надлишком жовчі.
Тим, хто хворіє на поліартрит, остеохондроз, ревматизм, радять щодня між прийомами їжі з'їдати бутерброд з 20 г сала і шматочка чорного хліба. Він допоможе вивести солі з організму.
При хронічному бронхіті допоміжним засобом є внутрішнє свиняче сало ( «фата»). Його можна приймати двома способами. Розтопити на повільному вогні, злити, розчиняти по 1 ст. ложці жиру в склянці гарячого молока і пити маленькими ковтками. Або на ніч натирати жиром груди.
Шматок сала добре з'їсти перед застіллям - воно попередить всмоктуванню алкоголю.
Ми пропонуємо декілька рецептів заготівлі сала.
сухий засол
У пласта сала зачистити шкуру. Прорізати сало кубиками, не розрізаючи шкуру, розміром близько 5х5 см.
В емальовану ємність, яка підходить за розміром, насипати на дно тонкий шар кам'яної солі, викласти шкурою вниз пласт сала і засипати його сіллю з усіх боків, розсуваючи розрізи. Витримати при кімнатній температурі 1-2 дні, поки сало пустить сік, потім прибрати в холодильник на 7-10 днів.
Загорнути в целофан, щоб не підсихало. Відрізати у міру необхідності, обмивати сіль і вживати. Можна, ретельно обмивши сіль, зберігати сало в морозилці - воно довше збережеться.
Посол в банці
Сало порізати кубиками близько 5х5 см разом зі шкіркою. Головку часнику почистити і натерти на дрібній тертці і розвести трохи водою. Кожен шматочок сала вмочити з усіх боків в тертий часник. Потім, гарненько притискаючи, вмочити в кам'яну сіль, дуже щільно вкласти в чистий сухий бутлик і прибрати в холодильник. Вживати через тиждень.
У розсолі
У каструлю налити холодну воду. Приготувати ропу: покласти в воду половину сирої картоплини і всипати сіль, розчиняти сіль, поки картопля не спливе. В солону воду покласти нарізане разом зі шкурою кубиками сало і прибрати на 3 дні в холодильник. Дістати сало з розсолу, обсушити рушником, обсипати з усіх боків тонкою сіллю, загорнути в тканину (краще всього шматок льняного полотна), потім в целофан і зберігати в морозилці. Перевага цього способу в тому, що сало дуже добре просолюється, шкірка стає дуже м'якою, а саме сало дуже біле і смачне.
гостре сало
Рецепт, як солити сало в домашніх умовах, для тих, хто любить гостреньке.
Налийте в каструлю 7 склянок води, всипте склянку крупної солі і жменю лушпиння цибулі, доведіть до кипіння. Сало наріжте такими шматками, щоб увійшли в каструлю і опустіть у воду, так щоб вона їх повністю покривала.
Прокип'ятіть 10 хвилин і залиште остигати в розсолі на добу. Через добу сало потрібно вийняти з розсолу, обсушити і густо натерти червоним меленим перцем і давленим часником. Після цього сало загортають у фольгу або папір і прибирають в морозильник. Зберігається приготоване таким чином сало дуже довго, зберігаючи свіжість та дивовижний смак.
Солоне сало по-швидкому
Якщо вам не хочеться чекати добу і більше, поки сало буде готово, тобто спосіб, як солити сало, так званим «гуртожитським» способом. Просто покладіть шматки сала в трилітрову банку упереміш з сіллю, часником і будь-якими бажаними (або наявними) спеціями, залийте окропом, накрийте кришкою і охолодіть на балконі або в холодильнику. Через 2-3 години, коли охолоне, можете їсти. Ще смачніше таке сало в замороженому вигляді.
Сало в розсолі «тузлук»
Приготоване таким способом сало не старіє, не жовтіє і довго зберігається, зберігаючи відмінні смакові якості. Приготувати розсіл: на 5 склянок води 1 стакан солі, розсіл закип'ятити, остудити до кімнатної температури.
А тим часом порізати сало на невеликі шматки (щоб зручно було діставати) і укласти нещільно (!) В 3-х літрову банку, додати між шарами 3-5 лаврових листки, чорний перець горошком, 5-8 зубків часнику і залити розсолом, прикрити нещільно кришкою.
Тиждень тримати в кімнаті (вже буде готове до вживання), потім винести на холод. Зазвичай на таку ємність йде не більше 2-х кг сала. Головне не укладати щільно в банку, інакше сало просто «задихнеться».
елементарне сало
Самий елементарний спосіб засолювання сала: сало ріжеться на шматки розміром з кулак, заздалегідь чиститься часник з розрахунку 1 часточка на 1 шматок сала і цей часник ріжеться на кругляшки. Готуються спеції - хмелі-сунелі, перець, мелений кріп (сухий) і т.д., на смак.
Береться широка посудина типу великої каструлі або тазика, в залежності від кількості сала. На дно каструлі насипається трохи приправ, перцю і часнику.
Потім беремо в ліву руку шматок сала, в праву пригорщу крупної солі і натираємо шматок сала цією сіллю над каструлею.
Після цього укладаємо сало в каструлю шкірою вниз і повторюємо операцію з іншим шматком сала, пересипаючи все це справа спеціями і часником. Сіль можна не економити, пам'ятайте попередній рецепт. Коли запаси сала виснажаться, його треба трохи утрамбувати в посудині, накрити кришкою меншого діаметру або тарілкою, зверху невеликий гніт (наприклад, 3-літрову банку з водою), і в тепле місце на 3-4 дні.
Після цього сало вже майже готове - залишилося його витягти з посудини, струсити сік, загорнути в х / б ганчірочку і покласти в холодильник. Як тільки замерзне, можна насолоджуватися неповторним смаком.
Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Спецтема
live comments feed...