Що таке імплант інтраокулярної лінзи?

Факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи – це оперативне лікування катаракти по заміні скаламученого кришталика.

Як працює ваше око

Кожне око має кришталик — віконце з прозорого білка та води, яке знаходиться за зіницею. Лінза фокусує світло на сітківку, яка надсилає сигнали до вашого мозку.

Коли ви старієте, білки змінюються, і частини кришталика мутніють. Цей стан відомий як катаракта. При катаракті людина бачить речі розмитими або з коричневим відтінком.

Катаракта є основною причиною сліпоти, особливо у літніх людей. Але катаракту можна виправити хірургічним шляхом. Інтраокулярна лінза – це штучна заміна кришталика ока.

Імплантат кришталика

Імплантат інтраокулярної лінзи, виготовлений із прозорого пластику, буває різних типів:

Монофокальний ІОЛ: це найпоширеніший варіант. На відміну від вашої природної лінзи, яка може розширюватись або звужуватись, щоб допомогти вашому оку сфокусуватися, цей імплантат залишається сфокусованим на одній фіксованій відстані. Якщо ваш штучний кришталик фокусується на відстані, можливо, ви зможете бачити речі далеко, але вам будуть потрібні окуляри, щоб читати або бачити зблизька.

Мультифокальний імплантат: як і окуляри з біфокальними або прогресивними лінзами, цей кришталик має зони, які допомагають бачити речі на різних відстанях. Вашому мозку може знадобитися кілька місяців, щоб адаптуватися до того, щоб зір виглядав природним. Іноді це може викликати більше ореолів або відблисків навколо світла, ніж монофокальна лінза.

Адаптивний ІОЛ: цей гнучкий варіант діє, як ваш природний кришталик, і фокусується на більш ніж одній відстані. Це зменшує ймовірність того, що вам знадобляться окуляри для читання.

Хірургія

Якщо у вас катаракта, ви відвідаєте офтальмолога. Цей лікар спеціалізується на проблемах очей. Лікар продіагностує та скерує коли краще провести видалення катаракти (у випадку наявності показів до цього). Для усунення катаракти за допомогою штучного кришталика вам можуть зробити операцію в лікарні або амбулаторії.

Щоб підготувати вас, ваш лікар:

 • Виміряє око. Це допоможе обрати правильний імплантат для вас.
 • Випише вам лікувальні очні краплі для прийому за кілька днів до операції.
 • Попросить вас припинити прийом деяких ліків або не носити контактні лінзи за кілька днів перед операцією.

У день операції:

 • Вам знерухомлять око.
 • Введуть вам анестезію. Ви зможете бачити світло під час процедури.
 • Зроблять невеликий надріз на рогівці, щоб дістатися до кришталика.
 • Виймуть кришталик.
 • Встановлять імплант на місце
 • Поріз буде заживати сам - без швів.
 • Сама операція триває до 15 хвилин, але з підготовкою займе у вас близько 3-4 години.

Подальший догляд

На повне загоєння знадобиться від 8 до 12 тижнів. Протягом того часу:

 • Тримайте очі захищеними сонцезахисними окулярами, наскільки це можливо.
 • Не тріть і не тисніть на око, навіть якщо воно свербить або з нього виділяється трохи рідини.
 • Застосовуйте лікувальні очні краплі, призначені лікарем. Ви будете використовувати їх протягом кількох тижнів, щоб допомогти вашому оку вилікуватися.
 • Уникайте більшості фізичних вправ або підняття важких речей. Лікар скаже вам, коли ви зможете робити це знову.

Завдяки розвитку медицини та виробництва сучасних кришталиків маніпуляція по заміні кришталика дарує людям зір та комфортне життя. Рівень розвитку та досвід сучасних лікарів вражає та викликає безумовну довіру, так у Черкасах у Медичному центрі МЕДГАРАНТ операцію видалення катаракти та заміну кришталика проводить лікар-офтальмолог, кандидат медичних наук Максименко Олег Миколайович (м.Дніпро), який більше 20 років активно впроваджує в широку клінічну практику інноваційні технології хірургічного лікування катаракти, виконав більше 45000 операцій на очному яблоці – близько 35 000 факоемульсифікацій катаракти, понад 5 000 втручань щодо глаукоми.