Під час роботи двигуна внутрішнього згоряння виробляються та використовуються дуже високі температури, тому виникає необхідність у використанні ефективної системи охолодження. ЇЇ завдання полягає у тому, щоб дати двигуну час прогрітися до температури, яка необхідна для його функціонування та підтримувати її, але не допускати перегріву.

Щоб двигун працював якісно, його робоча температура не може опускатись нижче за мінімальний показник та підніматись вище за максимальний. Якщо найвищий рівень температури у камері згоряння сягає 2200-3300 С, а середнє значення температури складає 650 – 925 С, то система повинна бути розрахованою на ці показники та виводити зайве тепло, щоб деталі двигуна не деформувалися. Якщо виникають проблеми у роботі цієї системи, їх треба негайно усунути, бо вони можуть привести до серйозної поломки. На СТО RemRad ви можете провести діагностику та ремонт системи охолодження двигуна.

Як працює ця система та у чому полягає основний принцип її роботи?

 

Принцип роботи системи охолодження

Ця система має досить просту конструкцію: холодоагент протікає через ДВЗ та забирає на себе тепло під час руху. Потім вона поступає у радіатор, де тепло віддається назовні. Холодоагент постійно протікає по кругу через «сорочку охолодження». При цьому його температура підвищується на 8 – 11 С, а, потрапляючи в радіатор, він повинен охолодитися до початкового рівня.

Для ефективної роботи продуктивність циркуляційного насосу повинна бути не менш за 4 л/хвилину на кожну кінську силу потужності двигуна.

У більшості авто гарячий холодоагент поступає з корпусу термостату, що встановлений у верхній частині мотору. А вихідний патрубок сорочки охолодження з’єднаний з верхнім бачком радіатора за допомогою шлангів.

Рідина, протікаючи через радіатор, знижує температуру завдяки потоку повітря, що його нагнітає. Вже охолоджена, вона тече назад через вихідний патрубок бачка та далі тече до вхідного патрубку циркуляційного насосу через шланг. Його завдання – проганяти потік через сорочку охолодження.

Радіатор розробляють таким чином, щоб вони могли максимально швидко віддавати тепло в мінімальному просторі. Потік повітря, який охолоджує холодоагент, в радіатор нагнітає вентилятор, що працює за допомогою ремінного або електричного приводу. 

Фактори, які впливають на роботу системи охолодження автомобіля

Продуктивність роботи системи залежить від особливостей конструкції конкретної моделі та умов, у яких експлуатується система. Основні фактори, що впливають на її роботу:

  • теплова потужність двигуна;
  • розміри радіатора;
  • тип холодоагенту;
  • розмір водяної помпи;
  • тип та габарити вентилятора;
  • конструкцію термостата;
  • тиск у системі.

На СТО RemRad ви можете замовити ремонт авторадіаторів, а також інших елементів системи охолодження. Досвідчені майстри дуже швидко та ефективно усунуть будь-яку поломку.