З орієнтованих стружкових ОСБ-плит, можна зібрати виробниче приміщення чи житло. Або використовувати плити лише як допоміжний матеріал для облаштування інтер'єру. Дешевий, але простий у застосуванні та достатньо міцний, витривалий і легкий матеріал. Все це про OSB плити від інтернет-магазину Bud-Platforma.

Онлайн-магазин допоможе придбати плити популярних розмірів та товщини. Цей будівельний матеріал використовується як основа сендвіч-елементів збірних конструкції для швидкого будівництва. Саме з такого матеріалу можна зібрати опалубку для фундаменту чи зробити перегородку між квартирами.

Як вибрати необхідний вид ОСБ-плит і придбати оптимальний за вартістю

ОСБ-плити виробники поділяють на декілька класів – від OSB-1 до OSB-4. Якість і стійкість, але і вартість ОСБ-плит змінюється від базового першого класу до найвитривалішого – четвертого.

Плити OSB-1 потребують поліпшення вологостійкості і застосовуються як сировина для поверхонь, що будуть ущільнюватись іншими стійкими матеріалами. Другий клас застосовують всередині приміщень, де немає надмірної вологості.

OSB-3/4 використовують без додаткової обробки і застережень у приміщеннях, де може бути надмірна вологість і є потреба у значній міцності:

  • для вирівнювання чи укладення, утеплення підлоги;
  • для спорудження виробів без додаткових опорних елементів з металу;
  • для виробів і конструкцій, де потрібна витривалість до механічних навантажень.

В чому переваги використання OSB плит?

Головна перевага OSB плит – поєднання трьох важливих характеристик: мінімальна вага, потужне поглинання шуму та дуже проста обробка. Для механічної обробки – розрізання, шліфовки, свердління – застосовують ручний інструмент чи автоматизовані лінії. Таку композитну плиту можна фарбувати, вкривати шаром лаку, клеїти.

Для збирання конструкцій можна використати легкі каркаси, оскільки вага самої плити – незначна. Тому можна скоротити видатки на будівництво та опорядження інтер'єру, що здешевить весь кошторис.

ОСБ-плити – міцні і витривалі. Вони можуть застосовуватись як конструкційні матеріали для зовнішніх і внутрішній стін, в промисловому виробництві і домашньому господарстві, а також у багатьох технологічних рішеннях.

Стійкість до вогню і вологи

ОСБ-плита має високий рівень пожежостійкості. Це пов'язано з тим, що матеріал має слабку горючість. Якщо перед монтажем плиту додатково обробити, можна отримати дуже якісний і вогнестійкий будматеріал.

Для поліпшення цієї властивості, до суміші, з якої виготовляється ОСБ-плита, додають спеціальні компоненти, що підвищують температуру горіння, сприяють загасанню низькотемпературного вогню під час контакту.

Звичайне дерево завжди у значній кількості абсорбує вологу. ОСБ-плита майже не всотує воду, особливо, якщо є захисне фарбування чи покриття із водонепроникних синтетиків.

Застосування ОСБ-плит

Один із головних напрямків використання ОСБ-плит окрім будівництва – меблева індустрія. З таких плит виготовляють корпусні меблі та менш складні предмети інтер'єра.

Головна перевага використання ОСБ-плит у меблевому виробництві – можливість виготовлення великого обсягу робіт за привабливою ціною і з можливістю застосувати для обробки поверхні спеціальні захисні і декоруючі матеріали. Значна шорсткість поверхні допомогає якісно кріпити клеєм тонкі шари синтетичних поверхонь. Вони захищають додатково плити ОСБ від вологи і одночасно можуть стилізувати виріб під дерево, метал, каміння, інші види природних або синтетичних матеріалів.