Зустріти на вулиці вантажний автокран, що перевищує висоту 25-поверхової будівлі та здатний піднімати вантаж масою 1 600 тонн на велику висоту - випадковість. Є п`ять компаній-виробників, що спеціалізуються на створенні автокранів, які можуть піднімати понад 1 000 тонн, детальніше двивись ось тут. Такі габарити спецтехніки забезпечують виконання склданих висотних робіт з підняттям важких вантажів.

На будівельних майданчиках малоповерхового будівництва переважно використовують автокрани невеликої вантажопідйомності - у межах 25-50 тонн. Тяжкі автомобільні гіганти використовуються для "точкових" операцій: переміщення особливо великих вантажів та монтажу промислового обладнання. Якщо б стародавні єгиптяни мали доступ до сучасних автокранів-гігантів, їх архітектурні шедеври, мабуть, були б ще більш вражаючими!

Стаття розповідає про найбільші баштові та гусеничні крани від п`яти провідних виробників: Zoomlion, XCMG, Liebherr, SANY, Terex-Demag. З іншими видами спецтехніки та автокранів можна ознайомитись за посиланням https://spec-rental.com.ua/lviv/. Моделі цих кранів відносяться до найпотужніших та найвищих самохідних машин. Порівнюючи гігантські автокрани зі світовими пам`ятками, можна відзначити, що найвищий кран в чотири рази перевершує Статую Свободи за висотою.

Довгий час вважалося, що найбільшим краном у світі є німецький автокран Liebherr LTM 11200-9.1. Однак на виставці Bauma China 2012 року цей твердження було спростовано. У минулому році компанія Zoomlion з Китаю представила свого гіганта.

Найвищий кран у світі - Zoomlion

Новий автомобільний кран ZACB01 поставив новий рекорд, піднімаючи 2000 тонн! Китайська "Максималка" побудована на 12-осному повнопривідному шасі (24х24, QAY 2000). Кран має 8-секційну телескопічну стрілу завдовжки 106 метрів. Виробник передбачив використання чотирьох двигунів різної потужності: 150, 260, 430 і 650 к.с. ZACB01 важить 96 тонн.

Цей рекордний кран, визнаний найбільш вантажопідйомним та високим в світі, був випущений до 20-річчя Zoomlion.

Ще один величезний кран від XCMG

XCMG також презентував ще один шедевр - кран QAY1200 з вантажопідйомністю 1 200 тонн. Багато експертів відзначають подібність цієї моделі до крана німецького виробника Liebherr. Це в багатьох відношеннях наслідок тісного співробітництва двох компаній.

XCMG QAY1200 був представлений на виставці в 2010 році. Кран пройшов серію тестів, одним з цікавих було підняття краном QAY1200 в 2012 році на висоту 80 метрів іншого крана компанії QY160K вагою 160 тонн, вартістю 1 млн 305 тисяч доларів, з повною чашкою води. Оператору вдалося успішно підняти і опустити вантаж без єдиної краплі води з чашки.

Звичка китайців створювати якісні копії інших виробників відіграла свою роль у випадку SAC12000, що нагадує німецький LTM 11200-9.1, хоча, за словами фахівців Sany, у машину було внесено 23 запатентованих рішення.

Найбільший кран в лінійці Terex-Demag

Компанія Terex-Demag, одна з найбільш досвідчених у виробництві автокранів, також створила потужний автокран AC 1000, який заслуговує на згадку в рейтингу найбільших автокранів у світі. Вантажопідйомність крана становить 1 000 тонн, довжина стріли - 100 метрів. Demag використовувала овалоїдний дизайн стріли і малошумну технологію двигуна Daimler Crysler OM 501 LA в розробці цього крана. Незважаючи на вантажопідйомність 1000 тонн, виробник позиціонує AC 1000 як кран з вантажопідйомністю 1200 тонн. Експерти називають Terex-Demag AC 1000 прямим конкурентом Liebherr LTM 11200-9.1.

Висновок

Ці гігантські автокрани стають символами сучасного інженерного мистецтва, змінюючи обличчя будівельних проектів у всьому світі. Вони не лише вражають своєю потужністю та грандіозними можливостями підняття вантажів, але й демонструють неймовірний шлях розвитку технологій. Ці автокрани - втілення технічного прогресу,