Кожен майбутній майстер манікюру ще під час навчання ознайомлюється з інформацією щодо необхідності обов'язкової дезінфекції, очищення та стерилізації манікюрних інструментів. І це ті дані, про які потрібно завжди пам'ятати, незалежно від того, чи робите ви манікюр тільки собі, чи маєте велику клієнтську базу. Адже від якості очищення залежить і ваша безпека, і безпека клієнтів. Але як вибрати засоби для обробки манікюрних інструментів?

засоби для дезінфекції манікюрних інструментів

Навіщо потрібні засоби для дезінфекції у манікюрі?

Засоби для дезінфекції в манікюрному кабінеті можуть використовуватися для:

  • дезінфекції рук клієнта – у ткому разі застосовуються антисептики для шкіри рук;
  • екстреної обробки інструментів та поверхонь - тут на допомогу також можуть прийти антисептики;
  • первинного очищення інструменту після кожного застосування - у цьому випадку вам потрібно використовувати спеціальні засоби для дезінфекції інструментів.

Спеціалізовані манікюрні інструменти контактують зі шкірою та іноді кров'ю клієнта. І їхня дезінфекція покликана попередити поширення можливих патогенних частинок (бактерій, грибів, вірусів, грибкових спор) по навколишньому простору. Для цього майстру необхідно обов'язково занурювати використаний інструментарій у дезінфекційний розчин.

Дезинфекція є первинним методом обробки манікюрного інструменту. Після неї майстер зобов'язаний провести миття інструментарію, а потім стерилізацію. Варто враховувати, що дезінфекція насамперед спрямована на захист самого майстра.

Які засоби для дезінфекції манікюрних інструментів?

Вибираючи деззасоби для манікюрних інструментів, потрібно насамперед звертати увагу не на ціну, а на виробника. Компанія має спеціалізуватися саме на випуску дезінфектантів, антисептиків та іншої аналогічної продукції. Також дуже важливо, щоб засіб був сертифікованим. Відмінним варіантом може бути:

  • Вернедор. Відмінно справляється з різними патогенами, зокрема збудниками гепатиту та ВІЛ, грибками та їх спорами, а також з іншими потенційно небезпечними мікробами, які можуть передаватися під час манікюру.
  • Леавен. Ефективний, простий у застосуванні дезінфектант для стерилізації. Має широкий спектр дії та відрізняється економічною витратою.
  • Септодор Форте. Справляється навіть із особливо небезпечними інфекціями, а також може використовуватись для дезінфекційної обробки поверхонь.

Якщо ви шукаєте засіб не тільки для передстерилізаційної дезінфекції, але і для хімічної стерилізації, зверніть увагу на Тентамін. Він чудово справляється з цим завданням.

Як використовувати інструменти для дезінфекції інструментів?

Перш ніж застосовувати засоби для дезінфекції манікюрних інструментів, важливо ознайомитись насамперед з інструкціями виробника щодо пропорцій розведення. Після цього потрібно приготувати розчин, дотримуючись чіткої інструкції. Далі:

  • помістіть інструменти у спеціальну ємність, заповнену дезінфекційним розчином;
  • проконтролюйте, щоб інструменти повністю занурилися в розчин, щоб дезінфекційний засіб покрив всі поверхні;
  • дотримуйтесь інструкцій на упаковці дезінфекційного засобу, час, необхідний для дезінфекції, може відрізнятися залежно від конкретного продукту;
  • промийте інструменти із застосуванням щітки та підготуйте до стерилізації.

Регулярна дезінфекція інструментів манікюру - важлива частина підтримки гігієни та запобігання передачі інфекцій клієнтам та собі самим.

Джерело: https://mdmgroup.com.ua/zasoby-dlya-dezinfekciyi-instrumentiv/sferi-priznachennja/dlja-manikjurnih-saloniv