Існують різні механізми залучення користувачів на онлайн-ресурс. Щоб розкрутка та просування сайтів були ефективними, важливо вибрати правильну тактику.

Чи можна самому просувати сайт?

Самостійне розкрутка та просування сайтів може дати позитивний результат, але це буває нечасто. Найчастіше самостійної розкруткою займаються люди, які не розуміють всіх тонкощів просування в мережі. Вони вважають це простою справою і не потребують звернення до професіоналів.

Буває так, що люди звертаються до любителів у сфері розкручування та просування сайтів, які повною мірою не володіють необхідними навичками та інструментами. В обох випадках це призводить до мінімальних результатів, інколи ж і до негативних.

Як просувати сайт у пошукових системах?

Для реклами в пошуковій системі, наприклад Google, потрібно використовувати Google Ads. Це універсальний інструмент, що дозволяє проводити різноманітні рекламні кампанії. Для його використання потрібний лише обліковий запис Google.

Щоб поглибити роботу SEM-реклами в пошукових системах Google, слід зрозуміти кілька важливих моментів.

  • Ціль кампанії. Важливо розуміти, навіщо взагалі потрібна розкрутка та просування сайтів, чи вона дійсно працює, і який орієнтир краще використовувати. Це можуть бути: збільшення продажу конкретного товару чи послуги, зростання трафіку для веб-ресурсу, залучення більшої кількості потенційних клієнтів тощо.
  • Тип кампанії. Виділяється кілька основних видів: пошукові, відео, торговельні і т. д. Проте слід пам'ятати, кожна з них має різні цілі, серед яких може бути збільшення продажів, зростання трафіку, підвищення впізнаваності бренду (як і в попередньому випадку). Правильний вибір залежить від цілей.
  • Бюджет. Щоб встановити бюджет для реклами в пошукових системах SEM, слід пам'ятати про поставлені цілі та вже наявні ресурси. Інструмент Google Ads дозволяє встановлювати денний бюджет та вносити зміни у будь-який час.
  • Налаштування кампанії. Власник сайту повинен визначити локацію цільової аудиторії, мову, інтереси тощо, щоб оголошення показувалися сегментованій групі. Так, бюджет оптимізується, а кампанія стане набагато ефективнішою.
  • Ключові слова. Вирішальний аспект успіху реклами у SEM. Необхідно визначитися з ключовими словами, що стосуються аудиторії та створюваної реклами. Для цього рекомендується провести аналіз ключових слів та термінів, найбільш вивчених користувачами. Також потрібно пам'ятати про мінус-слова - певні слова або фрази, що перешкоджають показу оголошення користувачеві.
  • Оголошення. Є групи, що складаються з одного або кількох об'яв з однаковим націленням. Ви можете організувати їх за загальною темою, наприклад, типами продуктів або послуг. Саме оголошення чітко структуроване: воно складається з привабливого заголовка, відображуваного URL та опису.

Ефективність такої розкрутки та просування сайтів залежить лише від правильного дотримання цих рекомендацій.

Де просувати сайт?

Є низка варіантів, за допомогою яких можна просувати веб-ресурс.

  • відправка e-mail з інформацією про запуск;
  • реєстрація у пошукових системах;
  • розміщення оголошень на телебаченні та у друкованих засобах масової інформації;
  • SMS-розсилання.

Найбільш дієвим методом є SEM-реклама у пошукових системах, замовлена у професіоналів. Тільки вони можуть налаштувати її правильно, щоб вона була максимально ефективною.