Як географічний фактор впливає на позиції інтернет-ресурсів у пошуковій видачі?

Власники підприємств, які ведуть діяльність в одному регіоні, й інформаційних порталів, тематика яких присвячена подіям в певній місцевості, при розкрутці свого сайту повинні передбачати наявність не тільки основних ключових запитів, а й геозалежних. При введенні геозалежних запитів користувач інтернету розраховує знайти інформацію про найближчі територіально компанії, товари чи послуги яких він хоче отримати, або ж новини регіону. Тобто, якщо користувач просто введе запит «замовити піцу», видача вкаже йому на перших місцях найбільш розкручені в усій країні сайти, а заклади можуть знаходитись у будь-якому населеному пункті, навіть далекому. Якщо ж буде уточнений регіон, в такому випадку результати будуть уже конкретизовані – тобто, потенційний клієнт потрапить на потрібний ресурс. А власнику ресурсу потрібно досягти саме цієї мети.

Яким чином пошукові системи визначають регіон сайту?

Щоб забезпечити якісне просування сайтів у регіоні, необхідно знати, як пошуковики дізнаються про територіальну прив’язку ресурсу. Регіон визначається ними за такими ознаками:

  • IP хостингової компанії, яка обслуговує сайт;
  • Контактні дані на сайті: адреса, індекс, телефон;
  • Контент на сайті, що вказує на територіальну приналежність;
  • Інформація з картографічних сервісів.

При цьому в першу чергу враховуються дані в розділі «Контакти» на сайті, а також інформація, вказана в Google Мій бізнес.

В чому особливості просування сайтів в одному регіоні?

Розкрутка сайту в межах одної місцевості доцільна для сайтів і компаній, які не планують у найближчому майбутньому розширювати географію діяльності. Вивести сайти в топ у регіоні допоможуть наступні способи:

  • Створення та наповнення сторінки «Контакти». Потрібно створити окрему сторінку з контактними даними (повна фактична адреса, телефон з кодом регіону), а на головній сторінці розмістити посилання на неї. Коли фізичної адреси нема, можна вказати лише місто реєстрації компанії і телефон.
  • Реєстрація в Google Мій бізнес. Там створюється профіль компанії, контактні дані, фото, логотип. Також можна розміщувати публікації, інформувати клієнтів про акції та пропозиції, користуватись іншими інструментами сервісу.
  • Просування сайтів за геозалежними запитами. Для цього слід зібрати семантичне ядро з правильними ключовими фразами, вписати регіони в мета-теги та url сторінок. Тексти на сайті повинні бути сео-оптимізовані, включати відповідну кількість ключових та LSL фраз і слів. Краще ранжування за зображеннями забезпечить прописування коректних атрибутів alt з топонімами. Пошуковим системам «подобаються» короткі описи, дому варто обмежитися 3 – 5 словами.
  • Грамотне нарощування маси посилань, розміщення статей на зовнішніх майданчиках. При розкрутці для користувачів суто з певної місцевості сайти-донори повинні також бути відповідними за територіальною ознакою: міські, обласні чи районні онлайн-ЗМІ, інтернет-довідники, форуми, і т.д. з високою відвідуваністю і довірою (трастом) з боку пошукових систем.

Якщо цільова аудиторія активно користується соціальними мережами, можна також завести спільноту сайту, де розміщуватимуться посилання на його сторінки, у випадку з комерційними ресурсами – інформація про акції, тематичний контент, який створюється для підвищення лояльності і т.д.

Автор статті embo.com.ua - просування сайтів.